czwartek, 19 stycznia 2017
Scandinavian room
Chevron rug
100 PLN - very.co.uk
Wooden coffee table
1 215 PLN - viadurini.co.uk
Grey sofa
31 PLN - zanui.com.au
Dziewczyny lubicie czytać porady w internecie ? Ja bardzo. Z pomocą przychodzi nam nowy portal dla kobiet Kobiece porady
A na nim między innymi porady dotyczące wystroju wnętrz.
Najfajniejsze w tym wszystkim jest, że same możemy również tworzyć artykuły i publikować.
środa, 18 stycznia 2017
Bezglutenowy chleb
Czy może być coś bardziej przyjemnego niż zapach świeżego chleba ? A ten, który dzisiaj przyrządziłam w dodatku jest smaczny i bardzo zdrowy.
Składniki :
100 g mąki owsianej
100 g mąki gryczanej
100 g mąki ryżowej
75 g mąki ziemniaczanej
25 g mąki kukurydzianej
8 g suszonych drożdży
łyżeczka cukru
2 łyżeczki soli
ok 350 - 400 ml wody
tymianek lub inne ulubione zioła
siemię lniane
opcjonalnie łyżeczka nasion chia
Przygotowanie :
Wsypujemy wszystkie składniki do naczynia. Dodajemy stopniowo ciepłą wodę. Tyle, by konsystencja była gęsta, nie lejącą. Nastawiamy piekarnik na 50 stopni - góra dół. Wlewamy masę do keksówki wcześniej wyłożonej papierem do pieczenia. Pozostawiamy ciasto na 20 minut. Po tym czasie ustawiamy temperaturę na 180 stopni na termoobieg. Po 30 minutach gotowy chleb możemy wyjąć z piekarnika
Smacznego :)
Macie ochotę na więcej przepisów ? Zapraszam Was na nowy portal dla kobiet, gdzie znajdziecie mnóstwo znakomitych inspiracji na różne tematy
A co najwspanialsze, możecie również same publikować na portalu Kobiece porady
poniedziałek, 16 stycznia 2017
Blue Monday
Dzisiaj Blue Monday, czyli najbardziej depresyjny dzień w roku ustanowiony w 2004 roku przez Cliffa Arnalla. Przypada zawsze w trzeci poniedziałek stycznia. Data ta została wyliczona z matematycznego algorytmu. Nie mamy pieniędzy po świętach, na dworze jest zimno i ponuro, a nasze postanowienia noworoczne się nie spełniły.
Czym różni się 16 stycznia od 17 ? Zupełnie niczym. Blue Monday to typowy chwyt marketingowy. Wmawia się nam, że to najgorszy i najbardziej depresyjny dzień w roku, więc powinniśmy sobie poprawić humor. A czym najlepiej ? Oczywiście zakupami ! Nie dajmy się złapać na te chwyty.
Spędź ten dzień tak jak lubisz.
Długi spacer, wieczór z książką, a może spotkanie z przyjaciółkami ?
Każdy sposób jest dobry. Najważniejsze, żeby nie pozwolić sobie wmówić, że dziś musimy koniecznie być smutni. A może tak Żółty poniedziałek ? Polecam mój poprzedni wpis o duńskiej sztuce szczęścia Warto wykorzystać sposób Duńczyków na dobry nastrój przez cały rok.
Życzę dużo uśmiechu i pogody ducha :)
Czym różni się 16 stycznia od 17 ? Zupełnie niczym. Blue Monday to typowy chwyt marketingowy. Wmawia się nam, że to najgorszy i najbardziej depresyjny dzień w roku, więc powinniśmy sobie poprawić humor. A czym najlepiej ? Oczywiście zakupami ! Nie dajmy się złapać na te chwyty.
Spędź ten dzień tak jak lubisz.
Długi spacer, wieczór z książką, a może spotkanie z przyjaciółkami ?
Każdy sposób jest dobry. Najważniejsze, żeby nie pozwolić sobie wmówić, że dziś musimy koniecznie być smutni. A może tak Żółty poniedziałek ? Polecam mój poprzedni wpis o duńskiej sztuce szczęścia Warto wykorzystać sposób Duńczyków na dobry nastrój przez cały rok.
Życzę dużo uśmiechu i pogody ducha :)
czwartek, 12 stycznia 2017
Hygge, czyli duńska sztuka szczęścia
Na samym początku chciałabym wyjaśnić co to właściwie jest to hygge, o którym ciągle słyszymy od jakiegoś czasu. Definicja hygge znaleziona w książce - ,,(...) słowo pochodzi z prajęzyka staronordyjskiego, w którym ,,hugja" oznacza ,,myśleć" i ,,czuć się zadowolonym" i kojarzy się ze znalezieniem bezpiecznego schronienia i odpoczynkiem oraz nabieraniem energii i odwagi ".
Duńczycy według badań to jedni z najbardziej zadowolonych narodów na świecie. Jak to robią skoro przez większość roku jest u nich ciemno, jest zimno i płacą wysokie podatki? Uprawiają hygge. Czyli otaczają się bliskimi osobami, tworzą przytulne wnętrza i cieszą się z drobnych rzeczy.
Jak wprowadzić hygge w naszych domach ?
,,Dom, który jest hyggelig, otacza się ciepłem i spokojem. Czujesz się w nim mile widziany i od progu masz lepszy nastrój".
Podążając zgodnie z zasadami hygge powinniśmy urządzić dom według własnych potrzeb i zgodnie z naszą intuicją. Kochamy gotować ? Poświęćmy dużą uwagę w urządzanie kuchni, żeby można w niej było z przyjemnością gotować. Celebrujmy posiłki przy stole,który jest w centralnym punkcie naszej kuchni. Otaczajmy się przedmiotami, które szczerze nam się podobają i wnoszą pozytywną energię do naszego domu. Wtedy nasi goście mogą nas dobrze poznać i zobaczyć jacy naprawdę jesteśmy.
A czym dla mnie jest hygge?
- te chwile kiedy w ciepłym domu spoglądam na padający deszcz lub śnieg
- czytanie książek
- wieczory spędzane z moim mężem, najlepiej przy dobrym filmie z kubkiem gorącej herbaty
- to mój kot i pies, którzy zawsze poprawiają mi humor o każdej porze dnia
Scandinavian living room
Photo by INTRO INRED - More Scandinavian living room ideas
Skandynawski styl we wnętrzach to przede wszystkim proste, surowe i funkcjonalne wnętrza. Kolory dominujące we wnętrzach to biel, szarość i beż. Najczęściej stosowane są meble drewniane, często bielone. Scandi to także geometryczne wzory i formy. Poniżej przedstawiam kilka aranżacji salonów w skandynawskim stylu.
Skandynawski styl we wnętrzach to przede wszystkim proste, surowe i funkcjonalne wnętrza. Kolory dominujące we wnętrzach to biel, szarość i beż. Najczęściej stosowane są meble drewniane, często bielone. Scandi to także geometryczne wzory i formy. Poniżej przedstawiam kilka aranżacji salonów w skandynawskim stylu.
środa, 11 stycznia 2017
Dzień dobry
Bardzo miło mi powitać na moim blogu. Jeżeli już tu jesteś, zostań na dłużej. Gwarantuję ogromną dawkę dobrej energii i ciekawej treści. Razem ze mną wyremontujesz dom, przeczytasz ciekawe książki i nauczysz się co to slow life i hyggelig. Odkryjesz ciekawe miejsca w sieci i na świecie.
Ja nazywam się Edyta, tworzę kartki okolicznościowe, albumy, przepiśniki. W wolnym czasie poświęcam czas na badanie kultury Skandynawii. Po cichu marzę o podróży do Danii, Norwegii i Szwecji.
Jeżeli możesz wpadnij znowu.
Edyta
Ja nazywam się Edyta, tworzę kartki okolicznościowe, albumy, przepiśniki. W wolnym czasie poświęcam czas na badanie kultury Skandynawii. Po cichu marzę o podróży do Danii, Norwegii i Szwecji.
Jeżeli możesz wpadnij znowu.
Edyta
Subskrybuj:
Posty (Atom)
















