Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Blue Monday. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Blue Monday. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, 16 stycznia 2017

Blue Monday

Dzisiaj Blue Monday, czyli najbardziej depresyjny dzień w roku ustanowiony w 2004 roku przez Cliffa Arnalla. Przypada zawsze w trzeci poniedziałek stycznia. Data ta została wyliczona z matematycznego algorytmu. Nie mamy pieniędzy po świętach, na dworze jest zimno i ponuro, a nasze postanowienia noworoczne się nie spełniły. 
Czym różni się 16 stycznia od 17 ? Zupełnie niczym. Blue Monday to typowy chwyt marketingowy. Wmawia się nam, że to najgorszy i najbardziej depresyjny dzień w roku, więc powinniśmy sobie poprawić humor. A czym najlepiej ? Oczywiście zakupami ! Nie dajmy się złapać na te chwyty.
Spędź ten dzień tak jak lubisz.
Długi spacer, wieczór z książką, a może spotkanie z przyjaciółkami ?
Każdy sposób jest dobry. Najważniejsze, żeby nie pozwolić sobie wmówić, że dziś musimy koniecznie być smutni. A może tak Żółty poniedziałek ? Polecam mój poprzedni wpis o duńskiej sztuce szczęścia Warto wykorzystać sposób Duńczyków na dobry nastrój przez cały rok.
Życzę dużo uśmiechu i pogody ducha :)